namioty ekspresowe

W jakich branżach wykorzystuje się namioty?

Chociaż w dobie dzisiejszego rozwoju technologicznego wielu osobom wydaje się to zaskakujące, to jednak namioty są coraz bardziej popularne i chętnie sięga się po nie w wielu branżach. Które branże wykorzystują namioty? Budowlane firmy, organizatorzy imprez masowych, sprzedawcy, branża turystyczna – to tylko niektóre gałęzie biznesu, w których docenia się możliwości namiotów. Warto się zatem przyjrzeć temu…namioty ekspresowe

Jak poszczególne branże korzystają z namiotów?

Firmy o tak różnych profilach działalności bez wątpienia nie wykorzystują namiotów w ten sam sposób: jest to najlepszym potwierdzeniem na ogromną uniwersalność i wielofunkcyjność tego sprzętu. Dla osób niezaznajomionych z tematem może się jednak wydawać zagadkowe to, jak jest możliwe, że tak bardzo niepodobne do siebie branże mogą korzystać z tego samego sprzętu. Oczywiście namioty turystyczne różnią się w znaczny sposób od namiotów ekspresowych, które cieszą się największą popularnością i którym poświęcimy ten wpis, zaczynając od tego, jak są one wykorzystywane w poszczególnych branżach.

Namioty w branży budowlanej

Ekspresowe namioty budowlane służą przede wszystkim jako zabezpieczenie w trakcie wykonywania prac, którym złe warunki atmosferyczne mogłyby zaszkodzić. Namioty wykorzystywane w branży budowlanej stanowią ochronę dla sprzętu oraz załogi. Wykorzystywane są w wielu pracach, również spawalniczych, a ich główną zaletą docenianą w branży jest duża mobilność – bez trudu można zmieniać miejsce ich położenia w zależności od postępu prac budowlanych i nie trzeba mieć na to specjalnego pozwolenia.

namioty budowlane

Namioty w organizacji imprez i eventów

Na szeroką skalę z namiotów ekspresowych korzysta się w organizacji różnego rodzaju wydarzeń: kulturalnych, sportowych itp. Docenia się je przede wszystkim ze względu na ich łatwy i szybki montaż, dzięki czemu czas przygotowania terenu imprezy może znacznie się skrócić. Istotna jest też wielość zastosowań namiotów na imprezach: mogą one pełnić takie funkcje jak m.in.:

  • stoiska handlowe i gastronomiczne
  • punkty informacyjne, rejestracyjne itp.
  • stoiska promocyjne
  • zaplecze techniczne

Co ciekawe, namioty eventowe ekspresowe sprawdzają się zarówno na wydarzeniach plenerowych, jak i we wnętrzach budynków. W tym drugim przypadku najczęściej namioty eventowe służą za stoiska na targach edukacyjnych, pracy itp.

Namioty w handlu

Bez wątpienia najbardziej popularne są namioty handlowe. Wykorzystywane są oczywiście w warunkach plenerowych – całorocznie przede wszystkim służą jako miejsca sprzedaży warzyw i owoców, jednak wciąż są także nieodłącznym elementem bazarów i targów w wielu miastach. W sezonie letnim natomiast na namioty, w których prowadzony jest handel można natknąć się wszędzie i jest w nich sprzedawane niemal wszystko. Chociaż namioty handlowe są doceniane przede wszystkim przez mobilnych sprzedawców, którym zależy na łatwym transporcie i krótkim czasie montażu i demontażu stoiska, to jednak bardzo często wykorzystywane są także przez tych handlowców, którzy swoją działalność prowadzą tylko na jednym terenie.

zastosowanie namiotów

Czy namioty ekspresowe to dobry wybór?

Patrząc na liczne przykłady zastosowania namiotów ekspresowych, na tak postawione pytanie można byłoby odpowiedzieć twierdząco – i bez wątpienia w większości przypadków namioty stanowią bardzo dobry, jeśli nie najlepszy wybór. Warto jednak mieć świadomość tego, że tak jak każde rozwiązanie, także i to ma swoje wady. Jeśli działalność ma być prowadzona regularnie przez dłuższy czas, to nie zawsze namiot będzie dobrym rozwiązaniem. Warto przemyśleć też, czy bardziej opłaca nam się zakup czy wynajem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *